Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÝROČNÍ OKRESNÍ SETKÁNÍ 2007 SE POVEDLO

11. 3. 2007
ROKYCANY - V sobotu 10. března 2007 se v půl desáté v sále rokycanského Skautského domova sešlo 16 bratrů a sester, aby se zúčastnili Výročního okresního setkání. Na tomto tradičním hodnocení činnosti v uplynulém roce měli své zástupce všechny tři skautská střediska, která jsou pod rokycanskou Okresní radou Junáka organizována. Jsou to skautská střediska "RARÁŠEK" Rokycany, "OMAHA" Radnice a Strašice.

Náplní setkání byly zprávy přítomných vůdců oddílů, po kterých následovaly zprávy vůdců středisek a nakonec zprávy o průběhu loňských táborů. A bylo na co vzpomínat. Tak třeba rokycanský oddíl TROJKA byl loni na víkendové výpravě v Klatovech, kde se zúčastnil sběratelské výstavy a jeho členů se ptal redaktor Českého rozhlasu Plzeň na jejich vztah ke sběratelství. Radničtí zavzpomínali na úspěšné zábavné dopoledne, které uspořádali pro místní školu. No a strašický zástupce bratr Hahner poreferoval o sportovních úspěších jejich skautského lakrosového týmu Fabiáni.

Rokycanské a radnické skautské středisko mělo své zástupce v létě na 8. středoevropském jamboree ORBIS, které se konalo u Brna. Tato akce vešla do povědomí veřejnosti evakuací poloviny tábořiště díky vytrvalému dešti, což přijely natáčet všechny celostátní televize. Skauti si ale zavzpomínali na to dobré co jim akce dala. A k tomu si prohlédli několik desítek fotografií.

Nakonec si účastníci Výročního okresního setkání připomněli, že probíhá rok oslav 100 let od založení skautingu na světě. Připomněli si harmonogram oslav, kdy nejblížší je Slavnost skautských šátků, která proběhne 21. až 22. dubna v Praze a Šátkový sv. Jiří, který se uskuteční v celé republice 24. dubna. Více se o oslavách dozvíte na www.skaut.cz/100

Na úplný závěr skauti v sále Skautského domova shlédli film Skauting je cesta, ve kterém mluví o svém vztahu ke skautingu např. herečka Eva Holubová nebo herec David Vávra.